Fenice


twarz ciało suplementy

15 lecie Fenice
Fenice działa już 15 lat, gratulacje !
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Początki medycyny estetycznej

W 2000 roku poznajemy się z doktorem Romulo Mene z Brazylii. Nawiązujemy pierwsze kontakty z dr Ignaciukiem i dr Oskabskim – założycielami PTME i AA (w obecnej nazwie).

Obserwacje rozwijającej się włoskiej medycyny estetycznej skłaniają p. Lugi Del Prete (prezesa firmy Fenice) do rozwijania firmy w tym kierunku.

W 2001 roku Fenice wprowadza kultowy dziś zabieg Yellow Peel i całą gamę profesjonalnych i domowych produktów marki M&M System.

Nawiązujemy kontakty z kolejnymi producentami materiałów medycznych i urządzeń. Sa to głównie włoskie firmy z dużym doświadczeniem na rodzimym rynku. Phitogen Holding, Biotekne, Laboratorium Mastelli, WDR, Eufoton, Marllor Biomedical, Regenyal, Wiqo. Zaczynamy wówczas organizować również pierwsze spotkania z zagranicznymi ekspertami.


Idee przyświecające założeniu i działaniu firmy

Od początku staraliśmy się aby stworzyć kompleksową oferta dla lekarza medycyny estetycznej: od peelingów chemicznych, lasery, mezoterapię, wypełniacze aż do intralipoterapii Aqualyx.
Zawsze stawialiśmy na jakość i sprawdzone produkty. Producenci naszych produktów są znani na całym świecie, a produkty – o co dbamy i czego bezwzględnie przestrzegamy - są innowacyjne, bezpieczne i wszystkie posiadają rejestrację.

Sukces Fenice to praca całego zespołu wysoko wyspecjalizowanych ludzi. Pracujemy razem nierozerwalnie już od 15 lat. Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów o unikalnych kompetencjach i dużej wiedzy merytorycznej.

Nie działamy według schematów, nasze podejście do klienta jest zawsze indywidualne.


Działalność szkoleniowa Fenice

Kiedy zaczęliśmy naszą przygodę z medycyną estetyczną w Polsce, ten rynek był jeszcze dziewiczy. Natychmiast okazało się, że lekarze żądają rzetelnego źródła wiedzy. Musieliśmy zacząć od wyszkolenia lekarzy z użycia sprzętu i preparatów. To była konieczność, ale stała się naszą pasją. W lutym 2005 roku powołaliśmy do życia powstało Europejskie Centrum Szkoleniowe Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To dziś jedna z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych w Polsce placówek szkoleniowych z zakresu wykorzystania technik medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Współpracujemy z wieloma uznanymi specjalistami z całego świata: dr Romulo Mene – twórca linii Mene&Moy, dr George Virginio Oskarbski – członek i założyciel Polskiej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej i Sekcji Medycyny Estetycznej przy PTL, prof. Maurizio Ceccarelli, prof. Andrea Alessandrini – gama wypełniaczy Regenyal, prof. Pasquale Motolese – twórca preparatu Aqualyx, dr Roberto Pelliccia – twórca peelingów chemicznych na bazie kwasu migdałowego, dr Ezio Costa, prof. Pier Antonio Bacci, dr Izabella, dr Maurizio Cavallini, i wielu innych.

W latach 2006 - 2011 roku zrealizowaliśmy 5 projektów szkoleniowych współfinansowanych z EFS, w ramach których przeszkoliliśmy ponad 5000 lekarzy z całej Polski. Dzięki jednemu z naszych projektów 25 podmiotów gospodarczych dostało dofinansowanie na uruchomienie działalności w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej.

Centrum Szkoleniowe działa nadal na pełnych obrotach. Przeprowadzamy w miesiącu średnio 8-10 szkoleń, nie licząc szkoleń poza Warszawą w Katowicach, Poznaniu, Białymstoku, Wrocławiu, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku, Rzeszowie, Lublinie, Krakowie.

Od 2010 roku nasze doświadczenie szkoleniowe przekazujemy również jako partner strategiczny podyplomowych Studiów Medycyny Estetycznej dla lekarzy na GWSH.

Ocena aktualnego stanu rynku medycyny estetycznej

Polscy eksperci medycyny estetycznej są cenieni w świecie, nasze kliniki medycyny estetycznej nie odbiegają od światowych standardów, mamy do dyspozycji setki produktów i zaawansowanych technologii (czasem odnosimy wrażenie, że aż za dużo). Nasze kongresy medycyny estetycznej są organizowane na najwyższym poziomie, kształcenie w tym zakresie również.
Wszystko stało się na naszych oczach przez te zaledwie 15 lat istnienia. Gdyby ktoś zapytał czy czegoś jeszcze nam brakuje? Odpowiedź brzmi: tak.

Brakuje nam uważności i dbałości o etykę polskiego rynku medycyny estetycznej.

Tworzyliśmy go wspólnie z gronem wybitnych lekarzy – wiele z tych osób jest tu dziś z nami i jesteśmy nadal odpowiedzialni za jego obecny i przyszły kształt. Musimy pamiętać słowa naszego mentora Georga Oskarbskiego: medycyna estetyczna musi opierać się na współpracy wielu specjalistów, bo tylko wtedy ma wartość profilaktyczną, leczniczą i przeciwstarzeniową, a na końcu dopiero poprawiającą defekty.

Niech będzie komercyjna, niech będzie dochodowa, niech będzie ekskluzywna, ale nie zapominajmy o jej misji – to jest medycyna przez duże M, która ma być bezpieczna przez duże B. To często odróżnia nas od konkurencji.

Przez 15 lat istnienia firmy zawsze o tym pamiętaliśmy i dlatego z nami można stracić tylko zmarszczki ;-)))


Współpraca z prof. Pasquale Motolese


To ciekawy i ważny czas dla firmy, wiele nas tu w Polsce nauczył. Miał swoich zwolenników i przeciwników. Z pewnością nie brakowało mu charyzmy. Stworzył rewolucyjny produkt Aqualyx i technikę intralipoterapii. Obalił wiele mitów nt. fosfatydylocholiny i terminologii stosowanej do określania zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej). Odszedł nagle z powodu choroby w październiku 2013r.

30 listopada 2013 roku w Warszawie została odsłonięta tablica pamiątkowa przy Europejskim Centrum szkoleniowym Medycyny Estetycznej, które odtąd nosi imię Profesora pasquale Motolese.

Ostatnie lata swojego życia poświęcił badaniu schorzenia znanego jako tzw. cellulit, a owocem tych prac jest zupełnie nowy preparat Alidya przeznaczony dla lekarzy medycyny estetycznej. 
Profesor Motolese pełnił wiele ważnych funkcji m.in.: Profesor w Katedrze Kosmetologii na Uniwersytecie w Ferrarze, Wiceprezes (Włoskiego Stowarzyszenia Medycyny i Chirurgii Estetycznej) Dyrektor Naukowy Centrum Kształcenia Medycyny CPMA w Bolonii, Dyrektor Sanitarny grupy Nowa Medycyna.

Koordynator Działu Rozwoju i Badań naukowych Włoskiego Stowarzyszenia Medycyny i Chirurgii Estetycznej, Redaktor naczelny kwartalnika medycznego EJamed (European Journal of Aesthetic Medicine and Dermatology).

Plany na najbliższa przyszłość


Plany są i to bardzo ambitne, niektórych nie możemy jeszcze wyjawić.

Interesujemy się postępami w dziedzinie medycyny regeneracyjnej oraz wykorzystania komórek macierzystych. Powstają nowe urządzenia i nowe techniki, które oceniamy pod kątem możliwości zastosowania w medycynie estetycznej. Niezwykle ważnym tematem staje się temat onkologii w estetyce, będziemy w tym roku uczestniczyć w kolejnej IV edycji G.I.S.T., Międzynarodowej Konferencji na ten temat która odbywa się co roku w czerwcu w Trieście.

17-18 września organizujemy wspólnie z GWSH Wydział Medycyny Estetycznej w Katowicach dużą Międzynarodową Konferencję Medycyny Estetycznej dla absolwentów, studentów i wszystkich lekarzy zainetresownych studiami jak i poszerzaniem wiedzy. Przyjadą jak zwykle najwięksi eksperci m.in. dr Romulo Mene, Angelo Crippa, Roberto Pelliccia oraz wielu innych.

Jakie nowości produktowe zamierzacie Państwo wprowadzić na rynek w 2016 roku?
Na jesieni 2016 zamierzamy wprowadzić kilka nowych produktów m.in. nowy zabieg na zmarszczki palacza BARCODE SYSTEM i przebarwienia MANDEL WHITE KIT z Laboratorium WDR. W planach jesiennych jest również premiera laserów marki LASEMAR 4 generacji oraz platformy laserowej SPECTRUM.

Laboratorium Regenyal proponuje BIOREGEN – nieusieciowany kwas hialuronowy o bardzo wysokim ciężarze cząsteczkowym.

Pokaż więcej informacji »

 
Copyrighted by Fenice Sp. z o.o.